Pages Menu

Categories Menu
Elewacja ogrodowa: Pomysły na wykończenie i dekorację elewacji w ogrodzie
Elewacja ogrodowa: Pomysły na wykończenie i dekorację elewacji w ogrodzie

Elewacja ogrodowa to bardzo ważny element aranżacji przestrzeni zielonej.
Jaka sypialnia? Białe łóżko podwójne do sypialni
Remonty w mieszkaniach i domach przeprowadza każdy z nas. Nie robimy tego jednak na co dzień, dlatego decydując się na remont i modernizację wnętrza musimy wybrać takie
Malowanie ścian: Jak dobrać kolory i tworzyć harmonijną paletę barw w swoim wnętrzu
Nie ma nic lepszego niż odświeżenie swojego wnętrza poprzez pomalowanie ścian. Dobór kolorów może być trudny, ale kluczowym elementem
Kafelki na podłogę w kuchni: Wytrzymałe i stylowe rozwiązania dla praktycznej strefy gotowania
Kafelki na podłogę w kuchni: Wytrzymałe i stylowe rozwiązania dla praktycznej strefy gotowania

Kafelki na podłodze są jednym
Dlaczego zamrażarka nie mrozi: Możliwe przyczyny i sposoby naprawy usterki
W wielu gospodarstwach domowych zamrażarka jest jednym z podstawowych narzędzi do przechowywania żywności. Dlatego też awaria tego urządzenia
Jak uzyskać świadectwo energetyczne?
Pozwolenia niezbędne do użytkowania budynku.
W dzisiejszych czasach zwiększa się zapotrzebowanie na przestrzeń mieszkaniową. Coraz więcej osób chce mieszkać na swoim - odchodzimy
Kabiny prysznicowe: Nowe spojrzenie na aranżację łazienki
Rozważanie remontu łazienki może być ekscytującym zadaniem, ale również nieco przytłaczającym. Jednym z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć, jest wybór

Posted by on mar 24, 2022 in Architektura wnętrz |

Zalane mieszkanie – co robić?

Zalane mieszkanie – co robić?

Jeśli Twoje mieszkanie zostało zalane, prawdopodobnie czujesz się przytłoczony i bardzo zestresowany. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć szkody i rozpocząć proces sprzątania.

Zachowaj bezpieczeństwo. Nigdy nie wchodź do zalanego pomieszczenia, jeśli prąd jest nadal włączony. Jeśli jest ciemno, włącz latarkę lub użyj telefonu do oświetlania – ale nie do robienia zdjęć. Nie wchodź do wody powodziowej bez odzieży ochronnej. Załóż gumowe buty, rękawice i gogle, jeśli są dostępne.

Zadzwoń do właściciela lub zarządcy nieruchomości. Jeśli zalanie zostało spowodowane przez pękniętą rurę wodną lub urządzenie, natychmiast zadzwoń do właściciela mieszkania, aby mógł dokonać niezbędnych napraw w celu zapobieżenia dalszym szkodom. Jeśli zalanie nastąpiło w wyniku gwałtownej pogody lub innej klęski żywiołowej, jak najszybciej zadzwoń do właściciela mieszkania, aby poinformować go o tym, co się stało i czego od niego potrzebujesz.

Jeśli jest to bezpieczne, wyłącz prąd w skrzynce z wyłącznikami (patrz poniżej). Pamiętaj o wyłączeniu wyłączników prądu w każdym pomieszczeniu, w którym stoi woda – lub w którym woda może mieć kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Nie włączaj opraw sufitowych, jeśli sufit jest mokry, i nie wchodź do pomieszczeń, w których sufit ugina się od zatrzymanej wody.

Nie wchodź do środka!

Może Cię kusić, aby wejść do zalanego wodą mieszkania po swoje zwierzęta lub cenne przedmioty, ale nie rób tego. W wodzie mogą znajdować się przewody pod napięciem i inne niebezpieczeństwa. Poczekaj, aż będzie bezpiecznie, a następnie wezwij hydraulika lub elektryka, aby sprawdził mieszkanie przed wejściem. Możesz też zgłosić zalanie właścicielowi mieszkania lub zarządcy budynku, który może wysłać kogoś, kto oceni szkody i ustali, co trzeba naprawić.

Zwracaj uwagę na ściany

Jeśli nie było Cię w domu przez jakiś czas i wróciłeś, aby stwierdzić, że łazienka została zalana z powodu przecieków lub braku wentylacji, sprawdź ściany. W wilgotnych miejscach szybko rozwija się pleśń, więc jeśli na ścianie widać czarne plamy, prawdopodobnie jest tam pleśń. Zarodniki pleśni mogą powodować problemy z oddychaniem, więc należy natychmiast zgłosić ten fakt wynajmującemu. Prawdopodobnie zleci on fachowcowi jak najszybsze uprzątnięcie spleśniałego bałaganu.

Jeśli Twoje mieszkanie zostało zalane przez pękniętą rurę lub armaturę wodno-kanalizacyjną, czeka Cię poważna praca porządkowa. Ważne jest, aby szybko przystąpić do pracy, aby zapobiec dalszym szkodom i problemom z pleśnią.

Pierwszym krokiem w usuwaniu skutków powodzi jest, jeśli to możliwe, odcięcie źródła wody. Może być potrzebna pomoc dozorcy budynku lub właściciela. Po zatrzymaniu wody należy ocenić sytuację i rozpocząć proces sprzątania.

Więcej na https://mermar.pl/malopolskie/krakow