Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 4, 2021 in Architektura wnętrz |

Białe kafelki w kuchni: Czystość i elegancja w aranżacji kuchennej

Słynne powiedzenie, że ‘kuchnia jest sercem domu’ to prawdziwe stwierdzenie. Dlatego też, aranżacja kuchni jest tak ważnym aspektem w tworzeniu domowego komfortu. Jeśli chodzi o wygląd, białe kafelki w kuchni są ostatnio bardzo trendy, i to z kilku powodów. W tym artykule omówimy zalety białych kafli i podpowiemy, jak je skutecznie dopasować do aranżacji kuchennej.

Czystość i łatwość utrzymania

Białe kafelki w kuchni wprowadzają poczucie czystości, aby twoja kuchnia stała się bardziej przyjazna dla oka. Oczywiście, wymagają one częstej pielęgnacji, jednakże jest to nieporównywalne z negatywnymi skutkami, których doświadczamy z brakiem porządku w kuchni. Białe kafelki są odporniejsze na zabrudzenia, co utrudnia zachowanie zapachu w pomieszczeniu. Tym samym, łatwiej zlikwidować wszystkie zabrudzenia i osady, dzięki czemu kuchnia staje się bardziej higieniczna.

Klasyczny i elegancki wygląd

W dzisiejszych czasach w kuchniach często widzimy żywe kolory, kolorowe ściany i kafli, ale białe kafle sprawiają, że przestrzeń staje się elegancka i klasyczna. Jest to styl, który nigdy nie wyjdzie z mody, a białe kafle to jedna z mniej inwazyjnych metod wprowadzania do niej czystości i prostoty. Biały kolor równoważy też inne elementy aranżacji kuchennej, tak żeby każdy element było równoważony z pozostałymi.

Jaka wielkość kafli wybrać?

Jaką wielkość białych kafli wybrać do swojej aranżacji kuchennej? Z pewnością powinno się wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiadać stylowi kuchni i proporcjom pomieszczenia. Duże kafle sprawdzą się dobrze przy dużych przestrzeniach kuchennych, natomiast mniejsze kafle będą lepiej pasować do mniejszych, bardziej kameralnych kuchni.

Jakie akcesoria do białych kafli?

W zależności od aranżacji kuchennej i stylu, białe kafle można połączyć ze stali nierdzewnej, drewnem lub nawet wzorzystymi kafelkami. Oto kilka pomysłów, które można zastosować, aby stworzyć piękną aranżację kuchni z białymi kafelkami:

1. Połączenie białych kafli z drewnem. To połączenie stworzy w kuchni przyjazną i ciepłą atmosferę. Posadzka z drewna, naturalne drewniane meble i białe kafle na ścianie, to doskonały wybór dla tradycyjnych i rustykalnych kuchni.

2. Białe kafle i stal nierdzewna to idealne połączenie dla nowoczesnych i minimalistycznych kuchni. Akcesoria kuchenne (zlew, okap, garnki czy urządzenia) z polerowanej stali nierdzewnej stworzą wspaniałe połączenie z białymi kafelkami i dodadzą metalicznego połysku do aranżacji.

3. Białe kafle i wzorzyste płytki to niecodzienne połączenie. Efekt końcowy zależy od tego, jak dobrze połączysz wzory i kolory. Można na przykład połączyć proste białe płytki ze wzorzystymi umieszczone w jednym miejscu, takim jak okolice zlewu czy blatu.

Podsumowanie

Białe kafle w kuchni są doskonałym wyborem dla każdego, kto kocha prostotę i klasyczny styl. Efekt końcowy zależy od licznych czynników, takich jak wielkość kafli, doboru kolorystyczego i połączeń z innymi elementami aranżacji kuchennej. Białe kafelki to przede wszystkim gwarancja czystości, higieniczne i elegancji.