Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2021 in Architektura wnętrz |

Odkurzacze automatyczne opinie: Przegląd popularnych modeli i porady wyboru

Odkurzacze automatyczne – sprzęty, które umożliwiają nam odkurzanie domu z minimalnym wysiłkiem. Jakie modele są najbardziej popularne i na co zwracać uwagę przy wyborze?

1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza automatycznego?
Gdy decydujemy się na zakup odkurzacza automatycznego, warto wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

– Powierzchnia mieszkania – jeśli mamy większą powierzchnię do odkurzenia, warto zdecydować się na większy model, lub na taki, który w przypadku rozładowania baterii, samodzielnie wróci do stacji ładowania i kontynuują odkurzanie.
– Rodzaj podłogi – jeśli mamy różne rodzaje podłóg, warto wybrać odkurzacz, który będzie miał możliwość pracy w różnych trybach (np. turbinowy lub standardowy).
– Funkcje dodatkowe – wśród funkcji dodatkowych warto zwrócić uwagę na m.in. automatyczne wykrywanie przeszkód, czujniki anty-upadkowe, zdalne sterowanie, programowalny tryb pracy, a także dokładność odkurzania (np. kształt szczotki).
– Producent i cena – warto zaufać renomowanym producentom i zdecydować się na cenowo atrakcyjny, ale niekoniecznie najtańszy model.

2. Najpopularniejsze modele odkurzaczy automatycznych:
Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy automatycznych, jednak kilka z nich cieszy się szczególnie dużą popularnością. Oto przykłady:

– iRobot Roomba – to jedna z najczęściej wybieranych marek. Najnowszy model – Roomba i7 – może całkowicie zastąpić tradycyjny odkurzacz. Posiada wiele funkcji dodatkowych, m.in. mapowanie pomieszczeń, automatyczne wykrywanie przeszkód, czy programowalny tryb pracy.
– Xiaomi Mi Robot Vacuum – chiński producent Xiaomi wypuścił na rynek odkurzacz, który oferuje dużą moc ssania i funkcje, które są znacznie tańsze w porównaniu do innych marek. Posiada rozległą płytę w lidze z czujnikami, dzięki czemu dokładnie wyznacza trasę, a także umożliwia zdalne sterowanie.
– Samsung VR20M7070WS – jeśli szukasz odkurzacza, który będzie idealnie dopasowany do każdej powierzchni, to warto zwrócić uwagę na model Samsunga. Sektorowy układ powoli przetacza się po całej podłodze, a duże kółka zapewniają mu łatwość poruszania się. Ponadto sprzęt wyposażony jest w czujniki, które wykrywają przeszkody.

3. Najważniejsze zalety odkurzaczy automatycznych:
– minimalny wysiłek podczas sprzątania
– oszczędność czasu
– dokładność odkurzania
– możliwość programowania sprzętu

4. Najczęstsze wady odkurzaczy automatycznych:
– koszt urządzenia
– czas pracy na baterii
– czasem potrzeba pomocy, aby usunąć uwięziony w szczotce kawałek papieru lub włos
– nie zawsze dają sobie radę z nierównymi powierzchniami i dywanami

5. Podsumowanie:
Odkurzacze automatyczne to sprzęty, które z pewnością ułatwią nam domowe sprzątanie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak powierzchnia mieszkania, rodzaj podłogi, funkcje dodatkowe i producenta. Do najpopularniejszych marek należą iRobot Roomba, Xiaomi Mi Robot Vacuum oraz Samsung VR20M7070WS. Odkurzacze mają wiele zalet, jak minimalny wysiłek podczas sprzątania, oszczędność czasu czy dokładność, ale nie brakuje także wad, takich jak koszt urządzenia czy konieczność interwencji w przypadku uwięzionego w szczotce kawałka papieru lub włosia.