Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 8, 2022 in Architektura wnętrz |

Paleta kolorów Flugger: Inspiracje i trendy w doborze kolorów wnętrza

Wybór kolorów do wnętrza to jedno z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć w procesie urządzania naszego mieszkania. To właśnie kolory nadają charakter wnętrzu, wpływają na nastrój i klimat pokoju. Odpowiednie dobranie kolorów sprawi, że wnętrze będzie wyglądać elegancko i stylowo. Dobrze dobrane barwy wpłyną również na nasze samopoczucie, poprawiając nastrój i dodając energii. Flugger – duński producent farb, oferuje szeroką paletę kolorów, które pomogą nam osiągnąć pożądany efekt w naszym wnętrzu.

1. Inspiracje z natury
W doborze kolorów warto zainspirować się otoczeniem. Właśnie z natury czerpie inspiracje Flugger, tworząc palety kolorów inspirowane oceanem, lasem czy też pustynią. Dzięki temu możemy w prosty sposób wprowadzić do naszego mieszkania nastrojowe, naturalne barwy.

2. Trendy w doborze kolorów
W 2021 roku wśród trendów w doborze kolorów dominują pastelowe barwy. Kolor miętowy, różowy, lawendowy czy błękitny to kolory, które idealnie wpasowują się w trend “kolorowego minimalizmu”. Trendem jest także łączenie jasnych pasteli z mocnymi, kontrastującymi barwami.

3. Neutralne kolory
Niektórzy wolą jednak stawiać na neutralne kolory, które są uniwersalne i nigdy nie wychodzą z mody. Beż, szary czy biały to kolory, które doskonale sprawdzą się w roli bazy. Niezależnie od stylistyki naszego mieszkania, warto postawić na neutralne tło, które pozwoli nam na eksperymentowanie z dodatkami i akcesoriami.

4. Kolorowe akcenty
Jeśli nie jesteśmy przekonani do kolorowych ścian, warto postawić na subtelne kolorowe akcenty. Może to być jedna ożywcza ściana, zasłony, poduszki czy też ozdobne elementy dekoracyjne. W ten sposób uzyskamy pożądany efekt, nie modyfikując całego wnętrza.

5. Ciepłe odcienie
W chłodne dni szczególnie dobrze sprawdzą się ciepłe odcienie. Kolory takie jak pomarańczowy, czerwony czy też miedziany dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Wprowadzenie tych odcieni może być dobrym sposobem na wyróżnienie pomieszczenia, zwłaszcza jeśli stawiamy na minimalizm w doborze pozostałych elementów.

Podsumowując, wybór kolorów do wnętrza to bardzo ważna decyzja, która wpłynie na aspekt estetyczny, a także na nasze samopoczucie. Dlatego warto wziąć pod uwagę palety kolorów Flugger, które pozwalają na łatwe i skuteczne uzyskanie pożądanego efektu. Należy pamiętać, że dobieranie odpowiednich kolorów to proces indywidualny, a najważniejsze to słuchać swojego gustu i potrzeb.