Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 3, 2021 in Architektura wnętrz |

Ściana w paski: Trendy i pomysły na aranżację ścian w paski

Ściana w paski: Trendy i pomysły na aranżację ścian w paski

Ściana w paski to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Daje ona wiele możliwości, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i styl. W artykule przedstawiamy trendy i pomysły na aranżację ścian w paski.

1. Trendy w aranżacji ścian w paski

– Klasyczne paski: Czarne i białe paski to klasyka gatunku. Taki motyw kojarzy się z elegancją i stylowym wnętrzem. Klasyczne paski to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, a także do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim.
– Pastelowe paski: W zeszłym roku w modzie były pastelowe kolory, a w tym roku w aranżacji wnętrz również pojawiły się pastelowe paski. Delikatne odcienie różu, fioletu czy niebieskiego to idealne rozwiązanie do nowoczesnych, ale przytulnych pomieszczeń.
– Geometryczne paski: W ostatnim czasie w aranżacji wnętrz królują figury geometryczne. W przypadku ścian w paski można zastosować takie motywy jak trójkąty, romby czy grube linie.

2. Pomysły na aranżację ścian w paski

– Pasy w innym kierunku: Zamiast tradycyjnie ułożonych pasów w poziomie, można postawić na pasy ułożone w pionie. Taki zabieg optycznie wyszczupli i wydłuży pomieszczenie.
– Wzór w odcieniach: Nie trzeba malować ściany w jednolitych paskach. Ścianę można ozdobić również wzorem w odcieniach tego samego koloru. Taki efekt stworzy się na przykład za pomocą taśmy malarskiej.
– Kolory na przemian: Kolorowe pasy, na przykład w kolorach tęczy, wyglądają bardzo efektownie. Aby uniknąć przesadnego efektu, można malować je z umiarem i na przemian z paskami białymi lub szarymi.
– Odcienie jednego koloru: Ściany w paski można urządzić także w jednym kolorze, ale w różnych jego odcieniach. Taki zabieg wprowadzi ciekawą dynamikę do pomieszczenia, a jednocześnie nie będzie zbyt intensywny.

Podsumowanie

Ściana w paski to modny i efektowny sposób na aranżację wnętrza. Można zastosować wiele różnych kolorów i wzorów, w zależności od preferencji i stylu pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, że “mniej znaczy więcej” i nie należy przesadzać z mocnymi kolorami czy wzorami.