Pages Menu

Categories Menu
Blat kuchenny zielony marmur: Elegancki wybór dla nowoczesnej kuchni
Blat kuchenny zielony marmur: Elegancki wybór dla nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia wymaga nie tylko praktycznych rozwiązań, ale też stylowych
Wełna mineralna - Współczynnik przenikania ciepła kalkulator: Jak obliczyć izolacyjność termiczną
Wełna mineralna - jak obliczyć izolacyjność termiczną

Isolacja termiczna to istotny element dla każdego budynku, zarówno
Jak uszyć zasłony do kuchni: Praktyczne wskazówki i porady dla samodzielnego szycia zasłon
Zasłony do kuchni to dekoracja, która nie tylko poprawia wygląd pomieszczenia, ale także spełnia praktyczną funkcję, zapewniając
Architekci do twojego domu - projektowanie mieszkań w Warszawie
Budowa domu, to naprawdę fascynujące przedsięwzięcie, które zajmuje nam całkiem sporo czasu. Praktycznie każdy z nas marzy o tym, aby mieszkać w przepięknym
Elewacje starych domów: Przywracanie uroku i charakteru starej architektury
Elewacje starych domów: Przywracanie uroku i charakteru starej architektury

Stare budynki, w szczególności te z XIX i XX wieku, wyróżniają się
Samoprzylepność płytek jako obniżenie kosztu remontu
Przed rozpoczęciem remontu nie miałem w ogóle pojęcia o istniejących na rynku materiałach budowlanych. Mało tego, nie wiedziałem nawet jak dokonać zakupu w sklepach
Farba do elewacji budynku: Wybór trwałej i estetycznej farby do zewnętrznych ścian budynku
Farba to nie tylko dekoracja, ale także ochrona dla elewacji budynku. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej farby, która

Posted by on lis 8, 2021 in Architektura wnętrz |

Taras z drewna betonowego: Wytrzymałe i efektowne rozwiązanie dla tarasu

Taras z drewna betonowego: Wytrzymałe i efektowne rozwiązanie dla tarasu

Trend na łączenie naturalnych materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań sprawia, że taras z drewna betonowego staje się coraz bardziej popularny. To połączenie daje efektowny i niebanalny wygląd, a przy tym zapewnia trwałość oraz wytrzymałość materiału na warunki atmosferyczne.

1. Materiały wykorzystywane do wykonania tarasu

Taras z drewna betonowego powstaje z drewna oraz betonu, a konkretniej – żywicy epoksydowej oraz kruszywa kwarcowego. Takie rozwiązanie zapewnia gładką, dziegciową powierzchnię, idealną do chodzenia i odsiadania na meblach, a jednocześnie nie pozostawiającą smug i zacieków.

2. Zalety tarasu z drewna betonowego

• Trwałość – drewno betonowe jest niezwykle odporne na działanie czynników atmosferycznych, co pozwala na korzystanie z tarasu przez wiele lat bez konieczności konserwacji i wymiany desek.

• Wytrzymałość – taras z drewna betonowego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia, zarysowania czy ścieranie.

• Estetyka – drewno betonowe jest materiałem efektownym, który dodaje uroku każdemu tarasowi. Poza tym, dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby stosowania produktów do drewna, które są drogie w utrzymaniu.

• Bezpieczeństwo – drewno betonowe charakteryzuje się odpowiednią przyjemnością, co sprawia, że taras jest bezpieczny dla dzieci i osób starszych.

3. Jak wykonać taras z drewna betonowego?

Wykonanie tarasu z drewna betonowego jest kosztowne, ale z pewnością opłacalne w dłuższej perspektywie. Inwestycja ta bowiem, zwłaszcza na dłuższą metę, zwraca się. Przykładowo, realizacja tarasu 30 m2, z wykorzystaniem drewna betonowego, wynosi około 8 tysięcy złotych.

Aby wykonać taras z drewna betonowego, należy postąpić zgodnie z poniższymi krokami:

• Przygotować podłoże – podłoże powinno być solidnie utwardzone i oczyszczone z ziemi, gruzu oraz innych zanieczyszczeń.

• Przygotować deski z drewna – dokładnie usunąć ewentualne zadrapania i odtłuścić. Przykleić je następnie na beton, po uprzednim nałożeniu warstwy żywicy.

• Zatopić wodę– po ułożeniu desek, należy wtłoczyć w odstępy między nimi żywicę epoksydową i poziomo rozprowadzić ją szpachelką, aż do całkowitego pokrycia nawierzchni.

• Posypać kruszywem kwarcowym– po wyschnięciu żywicy, należy posypać kruszywem kwarcowym, aby nadać konstrukcji odpowiednią wytrzymałość oraz wykończenie.

4. Kolorystyka

Taras z drewna betonowego może przybrać różne kolory, w zależności od indywidualnych preferencji. W ofercie producentów znajdują się wersje szaro-zielone, szary-czarne, czerwono-brązowe.

5. Odpowiedni dobór mebli

W przypadku tarasu z drewna betonowego, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą meble wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, które idealnie będą się wpisywać w nowoczesny, surowy styl tarasu. Dobrze prezentować będą się także drewniane meble, w klasycznym stylu. Ważne jest, aby ich stylistyka odpowiadała klimatowi całej aranżacji. Wszelkiego rodzaju tekstylia, które będziemy kłaść na meble tarasowe, powinny być odporne na wodę i promienie UV.