Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 26, 2021 in Architektura wnętrz |

Pokoik dla dziecka – inspiracje i pomysły na przytulne wnętrze dla najmłodszych

Pokoik dla dziecka – jak stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce dla najmłodszych

Planując pokój dla dziecka, ważne jest, aby uwzględniać zarówno estetyczne i funkcjonalne aspekty aranżacji wnętrza. Przytulne i ciekawie zaaranżowane wnętrze sprzyja rozwojowi Dziecka i pozwala mu czuć się bezpiecznie i komfortowo. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji i pomysłów, jak stworzyć przytulny pokój dla Dziecka.

Kolorystyka wnętrza – co wybrać?

Zaaranżowanie pokoju dla dziecka zaczynamy od wyboru kolorystyki wnętrza. Warto postawić na kolorystykę, która sprzyja harmonijnemu rozwojowi Dziecka. W przypadku niemowląt zaleca się jasne i pastelowe barwy, które wprowadzą w pomieszczeniu spokój i harmonię. Dla starszych dzieci można zdecydować się na żywe i intensywne barwy, które pozytywnie wpłyną na ich nastrój i pobudzą ich wyobraźnię.

Meble i ich funkcjonalność

Kolejnym ważnym elementem pokojów dziecięcych są meble. Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością, wygodą oraz bezpieczeństwem. Ważne jest, aby szafka z ubraniami i półka z książkami były na wysokości niższej, niż meble dla dorosłych, by dzieci mogły samodzielnie korzystać z pokojowych akcesoriów. Dla niemowlaków warto wybrać łóżeczko, które ma regulowaną wysokość, dzięki czemu będzie można dostosować je do wieku malucha.

Akcesoria i dodatki

Akcesoria i dodatki to już drugi plan w aranżacji pokoju dla najmłodszych. Warto postawić na dodatki, które będą kolorowe i pobudzające wyobraźnię. Dla dziecka ciekawym rozwiązaniem może być zasłona z kolorowymi motywami lub zabawki wiszące na specjalnym drążku. Aby pokój miał przytulny klimat, warto wstawić do niego pufy, które będą idealnym miejscem do leniuchowania, ale też umożliwią zabawę ze znajomymi.

Podsumowanie

Pokoik dla dziecka może być zarówno przytulnym, jak i funkcjonalnym miejscem, stanowiącym idealne miejsce do zabawy i nauki. Ważne jest, aby uwzględnić potrzeby i preferencje malucha, a także kierować się zasadami bezpieczeństwa. Dzięki temu stworzymy dla Dziecka idealne miejsce do odpoczynku i zabawy.